Dyrektor produkcji – jak awansować na takie stanowisko?

7 stycznia 2019przez Sebastian2
dyrektor-produkcji-jak-awansowac-na-takie-stanowisko.jpg

Praca w charakterze dyrektora produkcji to marzenie bardzo wielu osób, które od jakiegoś czasu związane są z jedną z branż typowo produkcyjnych. Zdarza się również, że takie stanowisko chcą objąć osoby, które do tej pory pracowały w zupełnie innych branżach. Awansowanie na nie jest procesem długotrwałym, który warto zaplanować z wyprzedzeniem.

Co można zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na zostanie dyrektorem produkcji?

Kiedy zwalnia się miejsce na stanowisku dyrektora produkcji, pojawiają się dwie opcje. Rekruterzy mogą, albo postawić na osobę z organizacji, która co prawda nie miała jeszcze doświadczenia na takim stanowisku, ale wykazuje bardzo duże predyspozycje do takiej pracy lub też wybrać kogoś, kto pracował jako dyrektor produkcji w innej organizacji. Jeśli zatem marzymy o takiej pracy, powinniśmy brać pod uwagę dwie ścieżki awansu: w wewnętrznej organizacji lub pomiędzy organizacjami.

Jeśli widzimy szansę na awans w naszej organizacji, powinniśmy dbać o to, aby w jakiś sposób się wyróżnić. Dyrektor jest najczęściej wybierany spośród wyższego stopnia kierowników. Stawia się przed nim naprawdę duże wymagania. Kierownik, który chce awansować, powinien zorientować się, jakie kompetencje są szczególnie cenione na tym stanowisku w jego firmie. W ten sposób zidentyfikuje, w jakim kierunku może się rozwijać, żeby zwiększyć swoje szanse na awans.

Kierownik powinien przy tym stale śledzić oferty pracy w konkurencyjnych firmach. Dzięki temu zwiększa szansę na przyspieszenie swojej kariery. Warto również dbać o kontakty w branży. Networking jest najczęściej najskuteczniejszym sposobem na zorientowanie się w aktualnych wakatach.2 komentarzy

 • Avatar dla Irek
  Irek

  18 sierpnia 2021, 14:30

  Na awans trzeba sobie zapracować, ale trzeba mieć też odpowiednie umiejętności przywódcze.

  Odpowiedz

  • Avatar dla Sebastian
   Sebastian

   23 sierpnia 2021, 10:28

   Oczywiście, odpowiednie predyspozycje są bardzo ważne w przypadku kierowniczego stanowiska.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *