Dyrektor produkcji – co robić, kiedy produkcja nie wyrabia?

2 grudnia 2018przez Sebastian0
co-robic-kiedy-produkcja-nie-wyrabia.jpg

Dyrektor produkcji nie ma łatwego zadania. Jeśli podstawą działalności jakiejś firmy jest właśnie produkcja, musi zadbać o to, aby stworzyła ona wszystko, co potrzebne, żeby klienci firmy byli zadowoleni. Liczy się nie tylko jakość produktów, która powinna być zgodna z tą ustaloną z klientami, ale też terminowość. Czasem ta druga jest nawet ważniejsza niż sama jakość.

Bardzo trudną sytuacją dla dyrektora jest więc ta, w której jego produkcja nie jest w stanie podołać założonym działaniom. Co dyrektor powinien zrobić w takiej sytuacji?

Dyrektor produkcji musi stale dbać o odpowiednie relacje z klientami. W przypadku opóźnień musi zwrócić szczególną uwagę na to, żeby zaistniała sytuacja została rozwiązana w jak najbardziej satysfakcjonujący dla klienta sposób. Powinien jednak dbać też o interes własnej firmy. Oferowanie w zamian obniżki ceny najczęściej nie jest korzystne dla przedsiębiorstwa. Dyrektor przed podjęciem jakichkolwiek negocjacji musi zastanowić się, co zrobić, żeby wybrnąć z kryzysu bez znaczących problemów dla siebie.

Dyrektor produkcji musi więc zastanowić się jakie rozwiązanie zadowoli klienta, a przy tym nie naruszy interesów firmy. Powinien też aktywnie działać w celu eliminacji przyczyny przestojów na produkcji. Jeśli jej nie zna, musi robić wszystko, żeby ją znaleźć.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *