Dyrektor produkcji – jak powinien motywować kierowników produkcji?

30 listopada 2018przez Sebastian0
jak-dyrektor-produkcji-powinien-motywowac-kierownikow-produkcji.jpg

Dyrektor produkcji ma wiele obowiązków, które wymagają zdolności analitycznych. Przede wszystkim jednak jego zadania krążą wokół organizacji pracy kierowników produkcji, którzy to mają pod sobą bardzo wiele innych osób. Odpowiednia motywacja kierowników produkcji wpływa pośrednio na zyski całej firmy. To często bowiem od nich w dużej mierze zależy, jak efektywnie będą pracować pracownicy produkcyjni.

Co zatem może zrobić dyrektor produkcji, żeby jego kierownicy pracowali chętniej i wydajniej?

Dyrektor produkcji musi zadbać o to, aby kierownicy wiedzieli, jak ważna jest ich postawa. Nieocenione zatem mogą okazać się różnorodne szkolenia z zakresu zarządzania procesem produkcji oraz ludźmi. Takie szkolenia zwracają dużą uwagę na rolę kierownika. Jeśli będzie miał on świadomość, jak bardzo jest odpowiedzialny za działania, będzie w stanie bardziej zaangażować się w swoją pracę. Niezwykle ważne są jednak również inne czynniki. Kluczowe jest odpowiednie wynagrodzenie za pracę kierownika oraz dodatkowe benefity.

Dyrektor produkcji musi przede wszystkim zadbać o odpowiednią atmosferę oraz infrastrukturę do pracy na produkcji. Czynniki te w ogromnym stopniu wpływają na motywację kierowników. Zdecydowanie lepiej pracuje się bowiem z przyjemnym środowisku. Dużą rolę odgrywają także maszyny, na których pracują pracownicy.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *