Jak poprawić efektywność produkcji?

11 marca 2020przez Sebastian0
jak-poprawic-efektywnosc-produkcji-1280x853.jpeg

Dyrektor produkcji ma jedno bardzo ważne zadanie. Jest nim poprawienie efektywności pracy produkcji. Osoby, które pracują na takim stanowisku, powinny stale zastanawiać się, jakie usprawnienia można wdrożyć w procesie produkcji, żeby był on jeszcze bardziej rentowny. Im bardziej doświadczony dyrektor produkcji, tym ciekawsze ma petenty na poprawienie efektywności pracy swoich działów. Nie dziwi więc, że wiele firm jest gotowych zapłacić naprawdę wysokie stawki za to, żeby zatrudnić bardzo doświadczonego na rynku dyrektora.

Jakie ma on patenty na poprawienie efektywności?

Dyrektor produkcji zwykle na początku swojej pracy analizuje sytuację, jaką zastał w firmie. Bierze on pod uwagę statystyki, o ile takie zostały do tej pory zebrane, a następnie zastanawia się, które obszary produkcji najbardziej kuleją. W ten sposób jest w stanie znacznie poprawić efektywność działania każdego z działów. Dyrektor produkcji powinien raz na jakiś czas wracać do statystyk, aby sprawdzić, na ile wdrożone rozwiązania są efektywne.

Dyrektor produkcji powinien jednak nie tylko kryć się za statystykami. Powinien umieć wyjść do ludzi, którzy pracują na produkcji. To często oni są źródłem informacji o tym, co jest nie tak w procesie produkcyjnym oraz jak można ulepszyć sytuację. Dużo chętniej będą się oni zwierzać z tych spraw, jeśli dyrektor będzie wychodził z pozycji otwartości do swoich pracowników.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *