Jak dyrektor produkcji może wpłynąć na swoich kierowników?

5 marca 2020przez Sebastian0
jak-dyrektor-produkcji-moze-wplynac-na-swoich-kierownikow-1280x972.jpg

Dyrektor produkcji ma pod sobą zwykle kilku kierowników. Jeśli firma jest bardzo duża, może być to nawet kilkanaście osób. Nie ma on jednak bezpośredniego kontaktu z osobami, które wykonują konkretne czynności na produkcji. Poza specyficznymi sytuacjami dyrektor raczej nie pojawia się przy taśmach produkcyjnych. Na efektywność produkcji na wpływ za pośrednictwem swoich kierowników.

Jak powinien ich motywować, żeby poprawić wydajność całej produkcji?

Wydajność produkcji to kluczowy czynnik, który wpływa na rentowność całej firmy produkcyjnej. Jeśli wydajność jest zbyt niska, może się okazać, że produkcja zupełnie się nie opłaca. Dyrektor produkcji powinien więc dążyć do tego, żeby kierownicy rozumieli ten mechanizm oraz potrafili wprowadzić rozwiązania, które poprawią wydajność pracowników.

Żeby jednak dyrektor miał wpływ na kierowników, powinien przede wszystkim mieć wypracowany w ich oczach autorytet. Dzięki temu będą oni chętniej dostosowywać się do jego wskazówek. Ważne jest także zaufanie. Kierownik, który ma zaufanie do dyrektora, będzie chętniej dzielił się z nim problemami, które pojawiają się na produkcji. Przepływ informacji jest natomiast niezbędny, żeby szybciej wyeliminować pojawiające się trudności, które mogą negatywnie wpływać na efektywność całej produkcji.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *