Jak pogodzić życie prywatne z zawodowym jako dyrektor produkcji?

19 października 2018przez Sebastian0
jak-pogodzic-zycie-zawodowe-z-prywatnym.jpg

Dyrektor produkcji to stanowisko, które wymaga od osób, które je zajmują chęci do stałego rozwijania się nie tylko w godzinach pracy, ale również po godzinach. Dyrektorzy muszą więc liczyć się z tym, że będą mieć niejednokrotnie wiele spraw na głowie, które przyczynią się do tego, że ich czas, który mogą poświęcić rodzinie, będzie znacznie krótszy, niż by chcieli. To powoduje, że ich work life balance niejednokrotnie jest zaburzony. Co powinni robić, aby efektywniej godzić życie zawodowe z prywatnym?

Po pierwsze, dyrektor produkcji powinien w miarę możliwości trzymać się narzuconych godzin pracy. Nie jest to oczywiście proste, szczególnie w momentach wzmożonej ilości pracy, ale nie jest też niemożliwe. Dobry dyrektor nieźle radzi sobie z systemem zarządzania czasem, a co za tym idzie, powinien mieć łatwość w organizowaniu tego czasu po swojemu. Wsparciem dla niego będzie też zwykle asystentka, która zadba o to, aby optymalnie wydzielić czas dyrektora, z jednej strony wykorzystując w pełni jego możliwości, a z drugiej, nie dokładając mu zbyt wielu obowiązków.

Dyrektor produkcji w sytuacji wzmożonej ilości obowiązków powinien dbać o to, aby uzyskać niezbędne wsparcie innych osób. Ważne więc, aby miał on zaangażowanego zastępcę oraz kierowników, na których może polegać, kiedy sam potrzebuje trochę czasu dla siebie i dla rodziny.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *