Dyrektor produkcji: jak powinien szukać dobrego kierownika?

26 września 2018przez Sebastian0
dyrektor-produkcji-jak-powinien-szukac-dobrego-kierownika.jpg

Spokojny dyrektor produkcji to ten, który ma w dziale zatrudnionych dobrych kierowników. To właśnie oni są jego łącznikiem pomiędzy pracownikami produkcyjnymi a nim samym. Dobry dyrektor produkcji oczywiście powinien być blisko swoich pracowników, pojawiać się na hali produkcyjnej oraz rozmawiać z ludźmi, jednak nie zawsze może sobie na to pozwolić. Im większa jest produkcja, tym trudniej jemu samemu skutecznie ją nadzorować. Właśnie dlatego potrzebuje kogoś zaufanego, kto świetnie będzie radził sobie jako kierownik na hali produkcyjnej. Jak znaleźć taką osobę?

Dyrektor produkcji często zleca zatrudnienie kierownika rekruterom. Oczywiście taka decyzja jest znacznie odciążająca, jednak może mieć opłakane skutki w przyszłości. Dyrektor, który zupełnie nie uczestniczy w procesie rekrutacji, może trafić na kogoś, z kim trudno mu będzie współpracować. Brak zaufania do osób zarządzających, których nadzoruje, może mieć przełożenie na pracę całego zespołu, a tym samym wyniki produkcji. Warto zatem, aby przynajmniej w pewnym zakresie dyrektor produkcji wziął udział w poszukiwaniach kierownika.

Dyrektor produkcji może również zrezygnować z tradycyjnych sposobów szukania kierownika w postaci umieszczania w sieci ogłoszeń. Może spróbować poruszyć swoje kontakty, które polecą mu kogoś znajomego i zaufanego.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *