Dyrektor produkcji: dlaczego tak trudno znaleźć odpowiedniego kandydata?

21 września 2018przez Sebastian0
dlaczego-tak-trudno-znalezc-odpowiedniego-kandydata.jpg

Dyrektor produkcji to niezwykle odpowiedzialne stanowisko. Szczególnie w dużych firmach, w których dyrektor zarządza naprawdę rozbudowanymi działami produkcji, ilość obowiązków oraz idąca za tym odpowiedzialność może przytłaczać. Skutecznie nadzorowanie pracy takiego działu wymaga naprawdę rozległej wiedzy, zarówno technicznej, jak i ekonomicznej oraz prawnej. Zdobycie takich kompetencji wymaga sporo czasu oraz zaangażowania, co powoduje, że na rynku wciąż brakuje specjalistów, którzy mogliby objąć stanowisko dyrektora produkcji w jakiejś firmie.

Znalezienie odpowiedniej osoby, która świetnie sprawdzi się jako dyrektor produkcji to prawdziwe wyzwanie dla każdego headhuntera. Na rynku niewielu jest naprawdę wyróżniających się specjalistów z odpowiednim doświadczeniem. Nie powinno więc dziwić, że oczekują oni stosunkowo wysokiego wynagrodzenia. Nie zawsze firmy, szczególnie te małe, są przygotowane na to, żeby zapłacić tyle dyrektorowi produkcji. Powoduje to, że wielu z nich wybiera jako miejsca pracy korporacje oraz duże firmy polskie.

Każdy rekruter, któremu zależy na tym, żeby stanowisko objął naprawdę dobry dyrektor produkcji, musi mieć na uwadze, że proces poszukiwania będzie trwał dość długo. Pracodawca nie może więc nadmiernie zwlekać z jego rozpoczęciem. Im więcej czasu będzie miał headhunter na poszukiwania, tym większa szansa, że stanowisko obejmie odpowiednia osoba.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *