Dlaczego praca dyrektora produkcji jest tak stresująca?

30 stycznia 2019przez Sebastian0
dlaczego-praca-dyrektora-produkcji-jest-tak-stresujaca.jpg

Stanowisko dyrektora produkcji to marzenie niejednego młodego inżyniera. Wiele osób zapomina jednak o tym, jak bardzo wymagająca jest to praca. Duża odpowiedzialność, konieczność podejmowania decyzji pod presją czasu, koordynacja wielu procesów oraz pracy wielu ludzi powodują, że stres jest nieodłącznym elementem codzienności dyrektora produkcji. Co jest najbardziej stresującego w takiej pracy?

Przede wszystkim dyrektor produkcji musi poradzić sobie z poczuciem odpowiedzialności. Z jednej strony jest to coś, co powoduje, że dyrektor może czuć się istotną i ważną osobą. Z drugiej strony jednak odpowiedzialność może paraliżować. Jeśli od jego podpisu zależą losy bardzo wielu osób lub cały proces produkcyjny, dyrektor może czuć się przytłoczony. Najczęściej im większe są budżety w procesie produkcyjnym, tym większy jest stres dyrektora.

W życiu dyrektora produkcji problemem jest też fakt, że trudno mu zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Mnogość obowiązków powoduje, że dyrektorzy często nie mają czasu dla rodziny i przyjaciół. Często również rezygnują z zajęć sportowych. To powoduje, że nie mają przestrzeni do pozbywania się nagromadzonego w pracy stresu. Mogą dodatkowo rozładowywać go w niezdrowy sposób: wyładowując się na rodzinie czy partnerach. Pomocne mogą okazać się szkolenia z zarządzania stresem lub też coaching indywidualny.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *