Dyrektor produkcji filmowej – jak wygląda jego praca?

2 lutego 2019przez Sebastian0
dyrektor-produkcji-filmowej.jpg

Dyrektor produkcji filmowej to osoba odpowiedzialna za organizowanie całego projektu, jakim jest stworzenie filmu. Jego rola jest zwykle mało zauważalna dla osób, które widzą ostateczną wersję filmu na ekranie. Skrywa się on bowiem za znanymi aktorami. Najczęściej wspominany jest w napisach końcowych. Jego rola może jednak intrygować wiele osób. Nie tak łatwo znaleźć informację na ten temat. Co w praktyce robi dyrektor produkcji filmowej?

Dyrektor produkcji ogarnia całe życie na planie. Ma na głowie naprawdę wiele zadań. Często wymagają więc one od niego umiejętności działania pod presją czasu. Musi umieć pracować z ludźmi, gdyż to właśnie on koordynuje wszystkie prace przy filmie. Odpowiada za załatwienie niezbędnej do nagrywania lokacji, umówienie całej ekipy filmowej, a także aktorów w odpowiednim miejscu i czasie. Dyrektor nadzoruje również wiele spraw finansowych. Musi uważać na to, żeby organizacja filmu nie przerosła zaplanowanego budżetu.

Dyrektor produkcji ma więc sporo roboty od rana do wieczora. Zdecydowanie nie jest to typowa praca etatowa. Raczej nie spodoba się osobom, które cenią sobie spokój oraz uporządkowany tryb życia. Dyrektor musi umieć działać w każdych warunkach. Powinien motywować zespół oraz podwykonawców do wytężonej pracy. Musi więc także umieć zmotywować samego siebie. Na szczęście dyrektor produkcji na planie nie jest sam. Zwykle wspiera go kierownik planu. On też na miejscu zdjęć dba o to, aby wszystko szło sprawnie i zgodnie z założeniami.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *