Dyrektor produkcji – jak może wykorzystać założenia lean managementu?

8 marca 2019przez Sebastian0
lean-management.jpg

Dobry dyrektor produkcji powinien być zaznajomiony z różnorodnymi teoriami dotyczącymi zarządzania produkcją. Jedną z częściej wdrażanych jest teoria lean managementu. Jej znajomość to podstawa, jeśli chodzi o dyrektora produkcji. Nie musi wdrażać jej w pełni, ale powinien umieć wyciągnąć z niej elementy, które pozwalają poprawić efektywność zarządzania produkcją. Co może wykorzystać w opracowanej przez siebie strategii?

Lean management zakłada, że w przedsiębiorstwie nie powinny być wykonywane żadne zbędne działania. Dyrektor produkcji powinien więc zastanowić się, które z podjętych działań nie przybliżają do efektywniejszej pracy, a następnie spróbować je wyeliminować. Im szczuplejsza jest struktura, tym mniejsze powinny być koszty produkcji oraz powinna być ona sprawniej realizowana. Lean jest szczególnie przydatne w momencie niekontrolowanego wzrostu przedsiębiorstwa. Dobrze ją wdrażać, kiedy w firmie zaczynają się rozpraszać obowiązki, pojawiać trudności z efektywną komunikacją, co najczęściej prowadzi do obniżenia jakości pracy.

Co jeśli dyrektor produkcji nie zna zasad funkcjonowania tej teorii? Warto, żeby wybrał się na warsztaty. Coraz więcej pracodawców rozumie, że doszkalanie pracowników jest niezwykle ważnym elementem rozwoju działalności. Być może więc sami sfinansują takie szkolenie. Jeśli jednak nie, warto zainwestować w nie samodzielnie.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *