Jakie studia powinien ukończyć dyrektor produkcji?

5 listopada 2019przez Sebastian0
jakie-studia-powinien-skonczyc-dyrektor-produkcji-1280x853.jpg

Istnieje wiele bardzo sprzecznych opinii na temat tego, jakie wykształcenie powinien mieć dyrektor produkcji. Zazwyczaj wygląda to tak, że na dyrektora awansuje kierownik, który wcześniej był inżynierem. Studia inżynierskie co do zasady nie przygotowują odpowiednio do roli osoby zarządzającej. Sam plan studiów dotyczy stricte zagadnień technicznych, a co za tym idzie, nie ma już czasu na poruszanie innych problemów. Wielu inżynierów, którzy awansują, ma problem, aby odnaleźć się w zupełnie nowej dla nich sytuacji.

Rozwiązaniem dla dyrektora produkcji lub kogoś, kto ma ambicje awansować na takie stanowisko, zdecydowanie jest podszkolenie się z zakresu zarządzania produkcją. Najlepszym rozwiązaniem dla takiej osoby jest wybranie się na studia. W dzisiejszych czasach można z powodzeniem znaleźć odpowiedni kierunek dla siebie. Do wyboru są studia organizowane przez uczelnie techniczne lub ekonomiczne. Każda z opcji ma swoje plusy. Warto przed podjęciem decyzji dokładnie zaznajomić się z programem studiów oraz opiniami absolwentów.

Dyrektor produkcji musi liczyć się z tym, że będzie studia takie realizować w czasie wolnym. Zdarzają się jednak studia, które odbywają się w piątki. Większe przedsiębiorstwa chętnie dofinansowują takie inicjatywy swoich pracowników. Warto więc dowiedzieć się, jak to wygląda w naszej firmie.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *