Dyrektor produkcji w małej firmie – jakie wyzwania na niego czekają?

25 października 2019przez Sebastian0
kierownik-produkcji-w-malej-firmie-1280x853.jpg

Praca dyrektora w małej firmie produkcyjnej wygląda zupełnie inaczej, niż podobna praca w korporacji. Różnice są na tyle duże, że nie każdy doświadczony dyrektor odnajdzie się w mniejszej organizacji. Czeka na niego wiele wyzwań, które z drugiej strony mogą być bardzo rozwojowe. Dla niektórych osób, zmęczonych szybkim tempem produkcji oraz bardzo dużą odpowiedzialnością za zadania w większych firmach, taka praca może być marzeniem.

Czego może się więc spodziewać dyrektor produkcji w mniejszej firmie?

Dyrektor produkcji w mniejszej firmie musi liczyć się z tym, że będzie dużo bliżej samej produkcji. W wielu korporacjach dyrektorzy zarządzają produkcją z wygodnych biur położonych w centrum miast. Tymczasem w mniejszych firmach biura zwykle przylegają do hali produkcyjnej. To powoduje, że przekazywanie informacji oraz wprowadzanie zmian jest znacznie szybsze. Z drugiej jednak strony takie warunki pracy mogą nie odpowiadać niektórym dyrektorom przyzwyczajonym do wysokiego komfortu.

Produkcja w mniejszej firmie często wymaga umiejętności zarządzania zmianą. Jest zwykle znacznie mniej ustrukturalizowana, niż produkcja w korporacjach. Rotacja klientów lub niewielkie możliwości narzucania im swoich warunków powodują, że często trzeba reagować natychmiastowo na zmiany wielkości czy czasu produkcji. Dyrektorowi trudniej jest więc wprowadzać długoterminową strategię produkcyjną.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *