Jak wygląda rekrutacja na stanowisko dyrektora produkcji?

14 listopada 2019przez Sebastian0
jak-wyglada-rekrutacja-na-dyrektora-produkcji-1280x854.jpeg

Wiele osób marzy o tym, żeby pracować jako dyrektor produkcji. Jednak dojście na takie stanowisko zajmuje sporo czasu, wymaga wielu umiejętności oraz pewnych predyspozycji, które nie wszyscy mają. Rekrutacja jest więc zarezerwowana wyłącznie dla najbardziej wyróżniających się kandydatów.

Czego można się po niej spodziewać oraz jak można się do niej przygotować?

Dyrektorzy produkcji są wyłaniani najczęściej spośród wyróżniających się czymś kierowników. Zdarza się, że na takie stanowisko nie jest prowadzona tradycyjna rekrutacja. Rekruterzy niekiedy organizują konkursy lub stawiają na kandydatów awansujących w firmie. Niektóre przedsiębiorstwa wolą jednak pozyskiwać doświadczonych dyrektorów z zewnątrz. W takich rekrutacjach mają duże szanse kierownicy lub dyrektorzy z innych firm. Rekrutacje takie są jednak czasochłonne i wymagające.

Od dyrektora produkcji oczekuje się bardzo wiele. Jednak pewnym ułatwieniem jest to, że nie musi on szukać pracy w tradycyjny sposób. Wielu dyrektorów rekrutowanych jest z inicjatywy rekruterów. Szukają oni osób o wysokich kompetencjach, a tych na rynku wcale nie ma aż tak wielu. Zwykle rekrutacja taka jest wieloetapowa. Analizuje się zarówno predyspozycje osobowościowe, jak i wypracowane portfolio. Rzadziej zdarzają się jakieś konkretne zadania do wykonania.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *