Czy dyrektorem produkcji można się urodzić?

4 grudnia 2019przez Sebastian2
czy-dyrektorem-produkcji-mozna-sie-urodzic-1280x854.jpeg

Wiele osób uważa, że aby czymś zarządzać, trzeba urodzić się przywódcą. Rzeczywistość jednak nie jest taka kolorowa, jak się wydaje. Żeby móc pracować na stanowisku kierowniczym trzeba rozwinąć wiele umiejętności, jakich z pewnością brakuje wielu osobom. Czy więc określenie urodzony przywódca to całkowity mit? A może coś jednak w tym jest i dyrektorem produkcji można się urodzić?

Z pewnością niektóre osoby lepiej sprawdzają się w pracy jako dyrektor produkcji. Może być tak właśnie ze względu na pewne predyspozycje. Wśród nich znajduje się umiejętność analitycznego patrzenia na sprawy, wpływania na innych oraz zdolności komunikacyjne. Zdarza się rzeczywiście, że niektóre osoby już od najmłodszych lat mają te umiejętności rozwinięte w bardzo dużym stopniu. Nie wynika to jednak bezpośrednio z urodzenia, a raczej ze sposobu, w jaki są wychowywane.

Żaden dyrektor produkcji jednak nie ma od urodzenia kompetencji twardych. Musi je zdobyć, ucząc się teorii oraz praktyki. Większość dyrektorów ma więc za sobą lata spędzone w firmach produkcyjnych, odbyte szkolenia związane z zarządzaniem, a także ukończone studia kierunkowe. Najczęściej są to osoby o bardzo szerokiej wiedzy z zakresu ekonomii oraz technologii, które produkuje firma. Nie ma więc możliwości, aby urodzić się od razu jako świetny lider.2 komentarzy

 • Avatar dla Patryk
  Patryk

  24 sierpnia 2020, 12:24

  nikt się nie rodzi na określone stanowisko

  Odpowiedz

  • Avatar dla leon
   leon

   8 stycznia 2021, 12:36

   pewnie 🙂

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *