Jakie wymagania musi spełnić dyrektor produkcji w firmie?

29 listopada 2017przez Sebastian0
jakie-wymagania-musi-spelniac-dyrektor-produkcji-w-firmie.jpg

jakie wymagania musi spełniać dyrektor produkcji w firmieDyrektor produkcji w firmie to bardzo ważne stanowisko, na którym podejmowane działania są ściśle powiązane z całościową strategią firmy. Praca taka jest bardzo dobrze wynagradzana, ale żeby ją wykonywać, niezbędne jest spełnienie szeregu wymagań, które stawiane są przed kandydatem na dyrektora. Jakie dokładnie oczekiwania ma firma w stosunku do kandydata na to stanowisko dyrektorskie?

Podstawowym kryterium, które pojawia się w ogłoszeniu informującym o wakacie na stanowisku dyrektora ds. produkcji, jest określone wykształcenie. Najwyżej punktowane jest doświadczenie techniczne, związane z branżą, w której działa wybrana firma. Aby wyróżnić się spośród innych kandydatów, dobrze również postawić na dodatkowe studia podyplomowe, rozwijające umiejętności menadżerskie. Wśród podstawowych kompetencji znajduje się również znajomość języka obcego, przede wszystkim angielskiego, ale atutem będą oczywiście również inne języki.

Oprócz takich ogólnych umiejętności wyniesionych podczas lat edukacji niezbędne jest także co najmniej kilkuletnie doświadczenie w pracy w branży przemysłowej, wysoko rozwinięte kompetencje związane z zarządzaniem oraz kompetencje miękkie. Dodatkowym plusem będzie także znajomość audytu wewnętrznego firmy. Często, ze względu na wielu kandydatów na stanowiska dyrektorskie, dyrektor ds. produkcji wybierany jest w konkursie.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *