Czym zajmuje się dyrektor ds. produkcji?

28 listopada 2017przez Sebastian0
czym-zajmuje-sie-dyrektor-ds-produkcji.jpg

zakres obowiązków dyrektora ds. produkcjiStanowisko dyrektorskie zwykle wiąże się z ogromną odpowiedzialnością oraz bardzo zróżnicowanym zakresem obowiązków. Aby je sprawować, trzeba wcześniej zdobyć doświadczenie podbudowane ukończeniem odpowiednich studiów kierunkowych. Najogólniej mówiąc, dyrektor ds. produkcji ma za zadanie zarządzać procesem produkcyjnym w przedsiębiorstwie. Czym dokładniej zajmuje się osoba na takim stanowisku?

Stanowisko dyrektora ds. produkcji jest stanowiskiem, na którym przede wszystkim cenione są kompetencje miękkie. Nie da się jednak ukryć, że niezbędna jest również wiedza stricte branżowa, wyniesiona ze studiów oraz z poprzednich lat pracy. Do głównych zadań dyrektora należy organizacja produkcji we współpracy z menadżerami poszczególnych innych działów, w tym szczególnie w porozumieniu z dyrektorem handlowym przedsiębiorstwa. Powinien on wdrażać procedury produkcyjne, zgodne z wymaganiami stawianymi przez przepisy prawne, a także optymalizowane pod kątem zwiększenia zysków przedsiębiorstwa.

Dyrektor ds. produkcji zajmuje się także planowaniem oraz wdrażaniem budżetu potrzebnego na produkcję. Odpowiada zatem za niego, tak samo, jak za to, aby produkcja przebiegała w sposób niezakłócony oraz zgodny z przepisami BHP. Ponadto do jego obowiązków należy także nadzór nad dokumentacją techniczną całego działu produkcyjnego.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *