Jakie cele zarządzania produkcją powinien realizować dyrektor ds. produkcji?

30 kwietnia 2018przez Sebastian0
jakie-cele-zarzadzania-produkcja-powinien-realizowac-dyrektor-ds-produkcji.png

Dyrektor produkcji w swojej codziennej pracy ma za zadanie dążyć do osiągnięcia celów produkcyjnych. Zwykle jednak to nie on bezpośrednio ustala takie cele. W większych firmach płyną one wraz z decyzjami przełożonych oraz zarządu. W mniejszych przedsiębiorstwach dyrektor może mieć znacznie większy wpływ na końcowe cele całego procesu produkcyjnego. Bez względu jednak na to, kto dokładnie wskazuje cele, najważniejszym jest ich praktyczna realizacja. Jakie cele w takim razie stale powinien mieć w głowie dyrektor produkcji?

Cele procesu produkcyjnego, które ma za zadanie realizować dyrektor produkcji wraz ze swoim działem, przede wszystkim muszą być zgodne z całościową strategią firmy, która została stworzona po to, aby wyróżniać się na tle konkurencji. W związku z tym dyrektor musi stale porozumiewać się z osobami zarządzającymi działem finansów, kadr, a nawet marketingu. Tylko bowiem harmonijne działanie tych wszystkich obszarów ma szansę przełożyć się na efektywność całej firmy. Sprzeczność kierunków, do których się dąży, znacznie oddala organizację od szans na sukces na rynku.

Aby realizować z sukcesem cele produkcyjne, dyrektor produkcji ma za zadanie dobrać odpowiednie strategie produkcyjne. Pomagają mu w tym nowoczesne technologie oraz kierownicy, którymi zarządza. Koniec końców to jednak do jego zadań należy odpowiedni wybór narzędzi.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *