Dyrektor produkcji – jak powinien identyfikować pojawiające się problemy?

28 lipca 2018przez Sebastian0
dyrektor-produkcji-jak-powinien-identyfikowac-problemy.jpg

Dyrektor produkcji powinien zadbać o to, aby zapobiegać problemom, zanim w ogóle jeszcze się pojawią. Im większe jest jego doświadczenie w pracy, tym łatwiej mu odkryć z wyprzedzeniem, jakie problemy mogą pokrzyżować plany produkcyjne w jego dziale. Sama intuicja jednak nie wystarczy. Niezbędne jest wdrożenie pewnych procedur oraz nieprzerwane działanie, dzięki któremu można na bieżąco analizować sytuację oraz wyciągać wnioski. Co powinien zrobić, aby rzeczywiście mieć szansę zapobiec występowaniu problemów?

Dyrektor produkcji powinien przede wszystkim zadbać o odpowiednie systemy komunikacji z innymi. Muszą być one na tyle jasne, żeby osoby, które pracują w jego dziale, wiedziały komu oraz w jaki sposób powinny zgłaszać swoje obawy, wnioski, czy przemyślenia. Stała, płynna komunikacja powoduje, że ewentualne problemy dużo szybciej zostaną wychwycone, zanim zdążą wpłynąć na cały proces produkcji.

Dyrektor produkcji powinien też myśleć o tym, aby proces komunikacji, o którym piszemy wyżej, był jak najmniej skomplikowany. Chodzi o to, żeby dyrektor był dostępny dla wielu pracowników. Jeśli mają oni jakieś wątpliwości, muszą mieć możliwość przejść bezpośrednio do dyrektora. Dyrektor, który trzyma się od zespołu na dystans, prawie na pewno nie będzie mógł się pochwalić uniknięciem wielu problemów na produkcji.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *