Czy dyrektor produkcji musi być inżynierem?

25 lipca 2018przez Sebastian0
czy-dyrektor-produkcji-musi-byc-inzynierem.jpg

Dyrektor produkcji to osoba zarządzająca całym działem produkcyjnym. Musi więc przede wszystkim posiadać umiejętności związane z rozdysponowywaniem pracy w czasie oraz pomiędzy kilkoma działami, z których każdy ma zupełnie inne zadania. Powinien również świetnie orientować się w zagadnieniach związanych z finansami, aby móc optymalizować ponoszone koszty, a co za tym idzie, przyczyniać się do wyższych zysków całego przedsiębiorstwa. Pojawia się jednak pytanie, czy dyrektor produkcji musi być z wykształcenia inżynierem?

Dyrektor produkcji, który ma wiedzę z zakresu pracy na hali produkcyjnej to nieoceniony pracownik w każdej firmie, która coś produkuje. Dużo łatwiej jest bowiem mu zrozumieć co dzieje się na produkcji, z jakimi problemami spotykają się pracownicy na co dzień, a co za tym idzie uwzględnić więcej czynników, które same z siebie nie wynikają wprost z wyliczeń, tabelek oraz statystyk, którymi operują osoby zarządzające w firmach.

Dyrektor produkcji teoretycznie nie musi być jednak z wykształcenia inżynierem. Może mieć chociażby wykształcenie ekonomiczne, ale wieloletnie doświadczenie właśnie w sektorze produkcyjnym, dzięki któremu zdobył wiedzę oraz umiejętności. Taka nauka przez doświadczenie jest możliwa nawet w przypadku osób, które mają wykształcenie średnie techniczne, jednak aby dojść do stanowiska dyrektora niezbędne będzie włożenie sporo wysiłku.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *