Jak dyrektor produkcji może optymalizować produkcję?

27 kwietnia 2019przez Sebastian0
jak-dyrektor-produkcji-moze-optymalizowac-produkcje.jpg

Jednym z kluczowych zadań, które składają się na obowiązki dyrektora produkcji, jest optymalizowanie całego procesu produkcyjnego. Wykonywanie tych zadań pozwala wykonywać produkty szybciej, dokładniej oraz niższym kosztem. Optymalizacja jest jednak procesem długotrwałym, który dzieje się na podstawie prób i błędów. Jakie działania powinien wdrożyć dyrektor, aby jego decyzje pozytywnie wpływały na cały proces produkcyjny?

Dyrektor produkcji powinien przede wszystkim opracować plan mierzenia efektywności produkcji w zależności od różnych czynników. Wyciągnięte w ten sposób dane pozwolą zauważyć, które działania najbardziej przyczyniają się do poprawy jakości lub wydajności pracowników. Brak narzędzi do mierzenia powoduje, że trudno jest weryfikować wpływ zmian na produkt końcowy.

Niezbędnym elementem optymalizacji produkcji jest wprowadzenie systemu informatycznego, który pozwoli pozbyć się nadmiernej papierologii. Odpowiedni system da dostęp do aktualnych informacji wszystkim upoważnionym pracownikom. W ten sposób zaoszczędzą oni mnóstwo czasu na poszukiwaniu oraz przetwarzaniu danych niezbędnych do pracy. Warto pomyśleć również o wdrożeniu automatyzacji na produkcji. To najlepszy krok do przyspieszenia wykonywania wielu działań oraz obniżenia kosztów.

Optymalizacja to również umiejętność zarządzania ilością personelu. Zadbaj o to, aby nie było go zbyt dużo. Pamiętaj, że każdy pracownik generuje dodatkowe koszty, a większa ilość ludzi na produkcji, to większe trudności z komunikacją. Stawiaj raczej na jakość, niż na ilość, a przekonasz się, że jedna sumienna osoba jest w stanie wykonać niekiedy pracę lepiej, niż dwaj mniej zorganizowani pracownicy.Zostaw komentarz

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *